Warning: is_readable() [function.is-readable]: open_basedir restriction in effect. File(/www/doc/www.hoppner.cz/www/wp-content/plugins/wp-subdomains-revisited/subdomains.php/languages/wp-subdomains-revisited-cs_CZ.mo) is not within the allowed path(s): (/www/doc/www.hoppner.cz:/disk2/doc/www.hoppner.cz:/usr/share/php:/www/tmp:/tmp) in /www/doc/www.hoppner.cz/www/wp-includes/l10n.php on line 632
Služby « höppner.cz
höppner.cz

Služby

Předtím, než člověk podlehne touze stát se českým Ruppertem Murdochem, je dobré si dát kávu a chvíli posedět.

– Základem jsou čísla. Písmena až pak.

– Dalším krokem je schopnost zhodnotit trend, který se od čísel odvíjí a souvisí se stávající kvalitou konkurenčních produktů. Odhadnout, kudy se budou čísla ubírat.

– Ondřej Höppner umí obojí: analyzovat trh i odhadnout, kam se bude ubírat. Ví, kde hledat čísla i jak je číst.

– Ondřej Höppner umí vytvořit produkt, který je lepší než má konkurence. Umí obsah i formu.

– Zná chod novin od samého začátku, od prázdné kancelář, žádné stoly ani židle, natož kabely nebo redaktor. Mnohokrát byl v situaci, kdy měli jen logo a někdy ani to ne.

– Zná dokonale práci s textem, fotografií i strukturou vydání. Co se týče tvorby titulků a kvality obsahového a vizuálního zpracování tématu nemá v této zemi konkurenci.

– Ví, že život novin nekončí tím, že se pošle pdf do tiskárny. Mnohokrát se byl podívat, jak proudí mezi válci, baví ho ten kontrast mezi vzrušujícím obsahem a lhostejností tiskařských dělníků.

– V tiskárně je pánem vydavatel, protože je to on, kdo dává tiskařům práci.

– Když jsou vytištěné, začíná druhá fáze jejich existence, která je stejně důležitá, jako jejich kvalita: cesta ke čtenáři.

– Print is not dead. Noviny a časopisy, které Ondřej Höppner řídil, si kupovaly miliony čtenářů. Vedl redakce, kde pracovalo přes sto lidí. Přesto  nikdy ani na okamžik, když po Malé Straně roznášel s batohem na zádech po kavárnách zdarma Malostranské , nezapochyboval, že by snad šel špatně.