Warning: is_readable() [function.is-readable]: open_basedir restriction in effect. File(/www/doc/www.hoppner.cz/www/wp-content/plugins/wp-subdomains-revisited/subdomains.php/languages/wp-subdomains-revisited-cs_CZ.mo) is not within the allowed path(s): (/www/doc/www.hoppner.cz:/disk2/doc/www.hoppner.cz:/usr/share/php:/www/tmp:/tmp) in /www/doc/www.hoppner.cz/www/wp-includes/l10n.php on line 632
Kdo je Ondřej « höppner.cz
höppner.cz

Kdo je Ondřej

 • Ing. Ondřej Höppner je výjimečný zjev na české mediální scéně. Mediální expert, který za svou kariéru vytvořil nebo spoluvytvořil několik desítek titulů, z pozice šéfredaktora nebo vydavatele vedl tři úspěšné deníky, několik týdeníků a novin.
 • Na mediálním trhu působí od roku 1992.
 • Wikipedie o Ondřejovi zde
 • Je mnoho mediálních hvězd, které by se bez jeho přispění nikdy tolik neproslavily: Ornella Štiková, Iva Kubelková, Alena Šeredová, Bořek Slezáček, Sagvan Tofi a další.
 • Byl první, kdo u nás začal používat na titulní straně koláž nebo fotomontáž.
 • Jeho titulní strana s nahou Anetou Langerovou je jednou z nejslavnějších titulních stran všech dob.
 • Ondřej Höpner je autorem fenoménu módní policie, kterou na stránkách časopisu Spy již v roce 1999 dotáhl k dokonalosti. Co se děje dnes, jsou již jen ozvěny.
 • V letech 2004 – 2008 měly tři  deníky logo, které  Höppner navrhl nebo přepracoval (SuperSpy, Aha, Šíp). To je unikát, který zřejmě nemá obdoby nikde na světě.
 • Je autorem vtipných popisků, které jsou pro jeho práce charakteristické.
 • Byl jediný, kdo dokázal vytvořil dominantnímu deníku Blesk důstojnou konkurenci. Před ním se o totéž pokoušelo nejméně deset šéfredaktorů a vydavatelů, ale žádný neuspěl. Höppnerovy Aha! (vydavatelem byl Sebastian Pawlowski) nakonec koupil vydavatel Blesku a vycházejí pod jeho hlavičkou.
 • Pan Höppner vlastníma rukama vytvořil přes tři tisíce titulních stran, které si koupilo takřka pět milionů čtenářů.
 • Ing. Höppner je jedním z nejúspěšnějších šéfredaktorů a tvůrců na české mediální scéně všech dob. Je mimořádně činorodý, např. v roce 2003 vedl jako šéfredaktor tři redakce najednou a to měl ještě věčně hladového psa. Od roku 2011 vydává troje ve vlastním vydavatelství.

Viz též zde: Wikipedie

Pan ing. Ondřej Höppner byl tak laskav a napsal pro redakci pár řádek o své kariéře:

Přesně před 20 lety jsem vstoupil na český mediání trh, nepočítám-li krátkou studentskou anabázi, kdy jsem chodil po ulicích v reklamní tubě s nápisem „Cirkus Berousek“. 20 let je dobrý důvod, proč si to shrnout.

Začínal jsem jako redaktor v Lidové Demokracii, která sídlila na Karlově náměstí. Psali jsme tehdy ještě na psacích strojích, počítače už existovaly, ale ne u nás. Vytištěnou stránku pak kurýr odvezl do tiskárny na Florenci, kde to vysázeli sazeči (horká sazba). V Lidové demokracii jsem měl jako elév na starosti tiskovky, četku a psal jsem fejetony.

Na mém psacím stroji nefungovalo písmeno P, tak jsem musel psát články bez něj. Byla to dobrá škola. Když pak přestalo fungoval R a pak D, začal jsem mí pocit, že se to nevyvíjí správným směrem a odjel jsem do Kanady. Tam jsem učil hrát děti na piáno. Prvním úderem do kláves s capartem na koleni skončila úvodní etapa mé novinářské kariéry.

Za 20 let působení v českých (nepočítám-li kanadské regionální The Harrop News a roční rozhlasovou stáž BBC v Londýně) médiích jsem vytvořil takřka tři tisíce titulních stran, založil nebo spoluzaložil několikery , časopisy a weby, na mnoha z nich jsem se podílel nejen po obsahové stránce, ale i jako autor layoutu.

Vždy mě přitahoval svět tabloidu, což je žánr, kterému se v Čechách z nějakého důvodu říká bulvár. Zde není kam uhnout a na co se vymluvit. Baví – nebaví, to je celé.

Na stránkách hoppner.cz si můžete prohlédnout některé mé práce. Seznam se bude průběžně doplňovat, protože je toho víc, než bych sám čekal a skládá se to jako mozaika. Málo přitom chybělo, abych teď v Kanadě na prosluněných pasekách kácel staré stromy a sázel nové, lepší.

Hodně štěstí přeje

Ondřej