Warning: is_readable() [function.is-readable]: open_basedir restriction in effect. File(/www/doc/www.hoppner.cz/www/wp-content/plugins/wp-subdomains-revisited/subdomains.php/languages/wp-subdomains-revisited-cs_CZ.mo) is not within the allowed path(s): (/www/doc/www.hoppner.cz:/disk2/doc/www.hoppner.cz:/usr/share/php:/www/tmp:/tmp) in /www/doc/www.hoppner.cz/www/wp-includes/l10n.php on line 632
Nový papež Bergoglio zní libozvučně « höppner.cz
höppner.cz

Nový papež Bergoglio zní libozvučně

Byl jsem ochoten se vsadit, že nový papež, který se zhmotní z bílého kouře na Vatikánem, bude Ital. Těsně vedle.Jorge Mario Bergoglio je Argentinec, syn italských emigrantů. Měl jsem ho hned za Italem a kdybych věděl to o těch emigrantech, asi bych vsadil na něj.

Je jasné, že když jde ve Vatikánu do tuhého, určitě to nespasí černoch nebo Ukrajinec. Když jde ve Vatikánu do tuhého, musí to spasit Ital.

Bergoglio je co do svého původu trochu divoká volba: mimoevropský papež byl naposledy v dávném 8. století, kdy seděl na stolci Syřan. Což bylo tehdy, kdy kněžna Ludmila, tahle česká křesťanská máma a metla pohanů, ještě nebyla na světě.

Tenhle italský Argentinec, co do názorů tak říkajíc římsko – katolický fundamentalista, je tedy jasnou a ráznou odpovědí v těžké chvíli, kdy církev přišla nečekaně o hlavu.

Dosud nebylo objasněno, proč vlastně odstoupil předchozí papež Němec Joseph Ratzinger (paparazzinger). Podle jedné z odvážnějších teorií mu lidově řečeno „hráblo“, což nepřímo potvrdil i český arcibiskup Duka, když naznačil, že měl Ratzinger psychické problémy.

Jsou tu i jiné teorie a pokud na nich něco je, tak se to zaručeně brzy dovíme.

Většina z více než miliardy křtěných římských katolíků je z jižní Ameriky, takže hurá. V době, kdy se evropská západní civilizace spíše než k bohu modlí k penězům a společenská struktura se hroutí do sebe (rozpad rodin v důsledku emancipace žen) zní jméno Bergoglio celkem libozvučně.